newsletter
Pl
De 
Przeciw nazizmowi. Historia Freyi i Helmutha von MoltkeSzanowni Państwo,
Oddajemy w Państwa ręce tekę edukacyjną dotyczącą problematyki uniwersalnej, a mianowicie postawy obywatelskiej odpowiedzialności oraz odwagi w obliczu zła. Przykład, w oparciu o który kwestia ta jest podejmowana, należy natomiast do dość nietypowych w realiach polskiego systemu edukacji. Jest nim bowiem osobista historia małżeństwa Freyi i Helmutha Jamesa von Moltke, członków niemieckiej organizacji antynazistowskiej, tzw. Kręgu z Krzyżowej.
Więcej …

aktualności

MICC School – Symulacja obrad Międzynarodowego Trybunału Karnego, Krzyżowa 24.02.-2.03.2018 r.

W dniach od 24 lutego do 2 marca br. odbędzie się w Krzyżowej kolejna edycja międzynarodowego, wielokrotnie nagradzanego, projektu edukacyjnego dla młodzieży „Model International Criminal Court (MICC) School”. MICC to projekt, który ma już 13-letnią tradycję, ogromną popularność na całym świecie, a jego uczestników w Krzyżowej można liczyć w tysiącach

Nowa edycja szkoły MICC School odbędzie się w Krzyżowej z udziałem uczestników z Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Niemiec, Polski, Holandii i Serbii.

Więcej …
 
||REKRUTACJA||„Get involved!” - seria modułów szkoleniowych dla osób zainteresowanych dołączeniem do bazy trenerów.

„Get involved!” to seria modułów szkoleniowych dla osób zainteresowanych dołączeniem do bazy trenerów trzech międzynarodowych organizacji: stowarzyszenia Kreisau-Initiative (Niemcy), Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego (Polska) oraz stowarzyszenia Zamek Trebnitz – Centrum Edukacji i Spotkań. Instytucje te specjalizują się w prowadzeniu projektów międzynarodowych, których główną grupą docelową jest młodzież. Oferta tego projektu szkoleniowego skierowana jest do osób zainteresowanych pracą w zakresie koordynowania, prowadzenia oraz tłumaczenia projektów międzynarodowych.

Więcej …
 
"Historia z ludzką twarzą" – zaproszenie na spektakl finałowy - Krzyżowa, 17-24 lutego 2018

W dniach 17-24 lutego 2018 w Krzyżowej odbywają się po raz drugi warsztaty w ramach projektu "Polskie rodziny w wirze historii". W spotkaniu tym razem bierze udział młodzież polonijna z Żytomierza (Ukraina) oraz uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie (dolnośląskie).

Zapraszamy na spektakl finałowy, który odbędzie się 23 lutego o godz. 17.30 w sali wielofunkcyjnej na terenie Fundacji "Krzyżowa"!

Więcej …

galeria